четврток, 6. мај 2021. Вести денес: 197
home Занимливости

БИЗАРНО: Многумина ја осудуваат за тоа што и го направила на својата мачка, а таа вели дека само и пружа љубов! (ФОТО)

БИЗАРНО: Многумина ја осудуваат за тоа што и го направила на својата мачка, а таа вели дека само и пружа љубов! (ФОТО)

Инфлуенсерите ширум светот со години со задоволство го украсуваат своето тело со тетоважи, но чинот на девојче од Украина ги разбесни корисниците на социјалните мрежи. Имено, таа пред неколку години реши да ја истетовира својата мачка миленичиња, Јаша.

Елена Ивањикаја е манекенка и модел на Инстаграм кој стекна популарност на бизарен начин, кога пред неколку години реши да го истетовира своето милениче, мачка од раса на сфингите, по име Јаша. Имено, египетскиот бог Анубис бил тетовиран над градите на Јаша, пишува Унилад.

Иако манекенката тврди дека животното не било повредено во ниту еден момент, и дека била под анестезија, многумина ја обвинуваат за суровост кон животните. Кога овие фотографии прв пат стигнаа до јавноста, Елена се бранеше тврдејќи дека Јаша веројатно живее подобро од повеќето луѓе.

– Тој не е кастриран и нема да биде, тоа е сурово. Ветеринарот беше присутен за време на тетовирањето, па може да се каже дека сè беше под контрола. Јас се однесувам кон Јаша многу внимателно и му давам љубов, рече таа тогаш .

Коронавирус