среда, 28. септември 2022. Вести денес: 119
home Занимливости

Без причина нападна детенце на улица, а потоа се појавија минувачи и доби што заслужува (ВИДЕО)

Без причина нападна детенце на улица, а потоа се појавија минувачи и доби што заслужува (ВИДЕО)

Веројатно и пред ова имало доста причини зошто требал да добие ќотек, но ова е класичен пример на карма.

Нема многу информации околу овој случај, освен видеото кое можете и сами да го видите подоле во текстот.

Во еден момент детето се шета околу моторот на овој човек, а потоа наеднаш настанува хаос. Тој тргнува да го брка детето, тоа панично бега, но не беше доволно брзо.

Причината сигурно не е толку голема за да се направи вакво нешто, но за среќа се појавија некои минувачи и му сервираа малку улична правда, која може да се каже дека навистина ја заслужи.

Ако не верувате погледнете го видеото и сами кажете што би направила во таа ситуација:

Коронавирус