понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 163
home Занимливости

Бев вечно гладна и живеев на салати: Потоа се здебелив и се ми се промени (ФОТО)

Бев вечно гладна и живеев на салати: Потоа се здебелив и се ми се промени (ФОТО)

Додека поголемиот број од луѓе се трудат да ги изгубат килограмите, една девојка од Австралија тврди дека среќата ја пронашла кога добила плус килограми.

Анализ Ган е денес е познат австралиски „плус сајз“ модел. Анализ нагласува дека е среќна и задоволна со своето тело, но не било секогаш така.

 

За разлика од поголемиот број „плус сајз“ модели кои од мали се со полничка градба, Анализ пред пет години била премногу слаба, а тоа било со помош на изгладување како би го постигнала тоа.

На Инстаграм таа објави фотографија стара пет години, на која изгледа страшно слаба, а на своите следачи им кажа дека тоа била најлошата доба од нејзиниот живот. Како што вели таа живеела на кафиња и на салати.

My #transformationtuesday Size 6 to Size 14. 2013 vs 2018. I was an aspiring runway model spiraling down hill. Not being naturally thin, all I focused on was diet, exercise and how thin I could become (eating disorder). I wasn’t happy as I wasn’t living life as my true self… 5 YEARS LATER HERE I AM at my natural size. I am truly my self, the HEALTHIEST and HAPPIEST I’ve ever been???. I’ve learnt that we are all unique and amazing in our own way and that we don’t need to change for society! We are who we are, and that is beautiful. We’ve only got one life, so embrace who you truly are and life will embrace you back❤??? #beautybeyondsize #bodyconfidence #mystory #plussizemodel #curvyconfidenceco #annaliesegann #recovery

A post shared by ANNALIESE GANN ?? (@annaliesegann) on

-Оваа девојка лево беше вечно гладна, незадоволна и болна. Беше сирота. Слабо не значи среќно, напиша Анализ, која денес има бујна линија, но со неа е задоволна. Јаде нормално и е потполно здрава.

#BeautyBeyondSize [email protected]_photographer @gabwilliamsmua

A post shared by ANNALIESE GANN ?? (@annaliesegann) on

Поради својата приказна стана Инстаграм ѕвезда со скоро 100.000 следачи. На своето тело денес заработува и радо позира во костуми за капење.

Коронавирус