среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 202
home Занимливости

Беше на еден чекор до ремек-дело, но потоа стакло леташе на сите страни (ВИДЕО)

Беше на еден чекор до ремек-дело, но потоа стакло леташе на сите страни (ВИДЕО)

На барменот му остана да сипе шампањско во уште само неколку чаши во пирамидата, кога целата структура се урна и се разлета на парчиња.

Само една „непослушна“ чаша предизвика домино ефект со катастрофални последици, а баременот можеше само да гледа како неговото ремек дело се урива.

Музичарите во позадината скокнале настрана, штитејќи се од срчите, освен еден виолинист, кој не престана да свири ни во тој момент.

Како што пренесува рускиот сајт Лента.ру, кој го споделил видеото, инцидентот се случил на прославата на Меѓународниот ден на жената, во седиштето на државата „Сбербанка“ во Москва.

Локални избори 2021