недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 73
home Занимливости

Беше лудо заљубен во неа: Oваа девојка ја сакаше Дарко Лазиќ пред Ана Севиќ (ФОТО)

Беше лудо заљубен во неа: Oваа девојка ја сакаше Дарко Лазиќ пред Ана Севиќ (ФОТО)

Дарко Лазиќ претходната недела доживеа сообраќајна несреќа и шест дена беше во вештачка кома.

Неговите родители и братот како и неговата девојка Марина редовно се во болница и го посетуваат пејачот. Меѓутоа, таму често е и се уште законската сопруга на Дарко Лазиќ, Ана Севиќ.

Сепак, пред Ана и Марина, Дарко бил заљубен во оваа црнокоса со која објавуваше фотографиии на социјалните мрежи.

Во медиумите зборуваше за врската со Драгана, но нивната љубовна романса траеше една година.