сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 48
home Занимливости

Бели како на реклама: Со помош на овој трик алиштата ќе станат како нови

Бели како на реклама: Со помош на овој трик алиштата ќе станат како нови

Многу луѓе се соочуваат со исти проблеми.Купените бели алишта се претвараат во сиво.

Сепак постои еден трик со кој може да ја вратите белината.

Потребно ви е :

Топла вода

2 лажички сол

1 лажичка пецево

1 лажица омекнувач

Сите состојки измешајте ги и ставете ги белите алишта во водата и оставете да одстојат 15 мин.Ако пак се работи за повеќе затемнети алишта оставете ги подолго да отстојат.

Коронавирус