понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 58
home Занимливости

БЕГСТВО ОД ЗАТВОР: Криминалецот ги надмудри и посрамоти полицајците (ВИДЕО)

БЕГСТВО ОД ЗАТВОР: Криминалецот ги надмудри и посрамоти полицајците (ВИДЕО)

Михаел Малдонадо беше уапсен во понеделникот за време на полициска контрола, а потоа е одведен во затворот во округот Портер.

Меѓутоа, кога полициското возило беше паркирано во гаражата на затворот, Малдонадо го искористи невниманието на полицајците и избега од затворот.

Целата ситуација е снимена од безбедносните камери во гаражата.

Коронавирус