недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 93
home Занимливости

Балканска свадба која сите ќе ја паметат: Младоженецот ја крена во раце невестата, а потоа следуваше вистински пресврт (ВИДЕО)

Балканска свадба која сите ќе ја паметат: Младоженецот ја крена во раце невестата, а потоа следуваше вистински пресврт (ВИДЕО)

На друштвените мрежи се појави видео од младенци од една босанска свадба.

На снимката се гледа дека младенците го започнуваат првиот танц, а потоа младоженецот малку се „занесува“, па ја крева невестата и ја врти, по што таа удира во девојче кое случајно било на подиумот.

Едно е сигурно, ова девојче свадбата заесекогаш ќе ја памети.

Локални избори 2021