вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 62
home Занимливости

Баба платила карта за на базен со паркинг, па буквално го сфатила тоа: Спасувачите не можеа да им поверуваат на своите очи (ФОТО)

Баба платила карта за на базен со паркинг, па буквално го сфатила тоа: Спасувачите не можеа да им поверуваат на своите очи (ФОТО)

На некои луѓе им треба речиси целиот живот за да ги совладаат возачките техники возејќи совршено автомобил.

Пример дека се се стекнува со тек на времето е и оваа баба од американскиот град Монтгомери која за само секунда стана најпопуларната бабичка низ целиот свет, особено во Америка.

Како што пренесува „Фокс њуз“ двајца луѓе во текот на возењето часови за автомобил влетале право во базен.

Автомобилот го управувала 60 годишна баба која вежбала паркирање на празниот паркинг покрај базенот.

За среќа тие  успеале сами да се спасат и не се повредени, а нивната бизарна незгода насмеа милиони луѓе ширум светот, погледнете.

Коронавирус