среда, 31. мај 2023. Вести денес: 100
Во живо

Трибина на тема „Политики за развој енергетскиот сектор“

home Занимливости

Автомобил влета во дневна соба

Автомобил влета во дневна соба

Германка преживеа шок синоќа, кога автомобил урнал ѕид од нејзината дневна соба, додека таа гледала телевизија.

Возачот изгубил контрола над возилото и од улицата влетал во куќата. Настанот се случил во градот Лангенхан во провинцијата Рајнланд-Пфалц.

Жената не е повредена, но причинета е материјална штета од околу 11.000 евра