четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Занимливости

Астрономски календар: Уште 60 дена до најлудата ноќ

Астрономски календар: Уште 60 дена до најлудата ноќ

Денеска е четврток, 31 октомври 2019 година, 305-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 60 дена.

Сонцето во Скопје изгреа во 7 часот и 3 минути, а ќе зајде во 17 часот и 31 минута.

Денов трае 10 часа и 28 минути.

Месечината, која е во фаза на млада Месечина, ќе изгрее во 10 часот и 36 минути, а ќе зајде во 20 часот и 7 минути.

Коронавирус