четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 23
home Занимливости

Астронаут од свемирот сними неверојатно видео од лансирање на ракета од земјата

Астронаут од свемирот сними неверојатно видео од лансирање на ракета од земјата

Астронаутот Александер Герст направил неверојатно видео на кое се гледа лансирање на ракета од земјата кон вселената.

Видеото го објави европската вселенска агенција (EPA), а се работи за спектакуларно полетување на вселенската ракета Progress MS-10 лансирана на во Казахстан на 16 ноември годинава.

Qatar 2022