четврток, 12. мај 2022. Вести денес: 35
home Занимливости

Акробатка паѓа, децата се дерат: Циркуска точка се претвори во хорор (ВИДЕО)

Акробатка паѓа, децата се дерат: Циркуска точка се претвори во хорор (ВИДЕО)

Циркуската точка на која присуствуваше публиката во главниот град на Казакстан, веројатно кај повеќете предизвика доживотна траума од вакви претстави.

Причината е точката на трапез која можеше да ја чини живот акробатката. На снимката се гледа како се одвива нејзиниот настап, како и моментот кога таа се излизга од сигурносната трака и падна на земја. Во тој момент, публиката почна да вика, а организаторите веднаш ја прекинаа претставата за да и помогнат.

Иако прво делуваше како да има сериозна повреда, на крајот сепак се покажало дека поминала со полесни повреди.

Коронавирус