четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 126
home Занимливости

Ако учителката има чувства, на оваа домашна задача сигурно ќе стави 5-ка иако не е ниту напишана

Ако учителката има чувства, на оваа домашна задача сигурно ќе стави 5-ка иако не е ниту напишана

Работата како наставник е исклучително важна, но често знае да биде и многу интересна посебно за оние наставници кои работат со мали деца.

Имено на Твитер се појави порака која ја добила наставничка од регионот и ги насмеа сите.

Ученичка три дена не успеала да ја напише својата домашна задача па се обидела да се извлече на шарм, па на наставничката и напишала преслатка порака.

Еве како го направи тоа:

Коронавирус