сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

Ако страдате од камен во бубрезите, помогнете си со овој напиток

Ако страдате од камен во бубрезите, помогнете си со овој напиток

Виталните функции на бубрегот можат да бидат оштетени од многу причини. Бубрежниот каменец е еден од болестите на бубрегот која е честa и погодува милиони луѓе ширум светот.

Ако сте и вие еден од овие пациенти, овој рецепт ќе ве спаси!

 

Состојки:

– една рака першун или лист од кориандер

– вода

 

Подготовка:

Земете ја раката листови од кориандер или першун, исецкајте ги на мали делови и ставете ги во лонец. Полијте со чиста вода и оставете да врие 10 минути. Откако ќе се олади исцедете и ставете го напитокот во чисто шише. Оставете го фрижидер да се олади.

 

Примена:

Испијте една чаша дневно и наскоро ќе ја забележите разликата. Сета сол и останати отрови ќе излезат од вашиот бубрег низ урината.