сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 50
home Занимливости

АЈКУЛА НАПАДНАЛА ЖЕНА: Камерата ја снимила борбата за живот – нуркач во последен момент дошол да и помогне! (ВИДЕО)

АЈКУЛА НАПАДНАЛА ЖЕНА: Камерата ја снимила борбата за живот – нуркач во последен момент дошол да и помогне! (ВИДЕО)

Една Германка била нападната од ајкула додека нуркала во Црвеното Море, а камерата снимила како предаторот и ги забил забите во рамото.Жената ја спасил инструктор кој дошол и ја избркал ајкулата, додека другите нуркачи тргнале да се враќаат на површината.

Германката имала голема рана на рамото, а завршила со неколку конци откако пристигнала во болницата. Експертите велат дека нејзиниот дебел костум за нуркање ја спасил од сериозни повреди.

„Уморна сум и исцрпена, но среќна сум што сè заврши толку брзо. Јас сум жива, сè уште ги имам сите екстремитети, што е повеќе од доволно за да бидам благодарна”, рекла таа.

Извор: ЕКРАН

Коронавирус