петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 170
home Занимливости

„Ајде бе до кога ќе те чекам?!“: Нетрпеливото куче има методи со кои го повикува сопственикот

„Ајде бе до кога ќе те чекам?!“: Нетрпеливото куче има методи со кои го повикува сопственикот

Откако човекот кој го снимил видеото излегол од продавницата во Алјаска слушнал дека некој непрекинато „труби“ од автомобил. Тој се изнервирал и решил да се соочи со возачот. Но, таму го пречекала неочекувана глетка.

На возачкото седиште имало кое „ладнокрвно“ си го повикува сопственикот кој бил во продавницата. Иако човекот му вели да престане на кучето не му е гајле.

Извор: motika.com.mk

Коронавирус