петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

Агонија снимена од камерите: Жена испрскана со киселина влета во продавница (ФОТО)

Агонија снимена од камерите: Жена испрскана со киселина влета во продавница (ФОТО)

На снимката се гледа како несреќната девојка влегува во дуќан во Лондон врескајќи и барајќи вода.

Таа неколку моменти пред тоа била жртва на напад со киселина во автобус каде непозната девојка и ја испрскала устата и косата.

Девојката паднала на подот од продавницата. На снимката се гледа како се обидува да ја испере устата.

Коронавирус