петок, 4. декември 2020. Вести денес: 163
home Занимливости

50 работи кои може да ги правите кога ви е здодевно

50 работи кои може да ги правите кога ви е здодевно

Досадата се лекува кога ќе ги активирате мозокот и рацете.

За да не се досадувате, пробајте една од овие 50 работи од нашиот список.

1. Прошетајте се во дворот

2. Набавете мали тегови и правете вежби за раце

3. Средете го ормарот или полицата со книги

4. Исперете ги алиштата

5. Вежбајте дома

6. Згответе нешто, барем салата

7. Средете ги ноктите

8. Експериментирајте со фризурата

9. Направете стомачни

10. Практикувајте вежби за мозок

11. Направете поинаков редослед дома

12. Јавете се на пријателот од детството

13. Исчистете го домот

14. Направете измени во CV-то

15. Грижете за вашите баби и дедовци

16. Направете проект користејќи весник

17. Цртајте

18. Истегнете го телото

19. Направете пенлива купка

20. Направете профил на Tinder

21. Медитирајте

22. Истражете ги местата за волонтирање

23. Напишете песна

24. Направете пилинг на телото

25. Направете план за журка

26. Дремнете

27. Испратете љубовна порака на саканата личност

28. Направете пакет за некој помлад член од семејството со облека, чоколадо

29. Бојадисајте ја косата

30. Избришете ги прозорците

31. Слушајте музика

32. Гледајте стари семејни фотографии

33. Почнете со учење на некој странски јазик

34. Гледајте телевизија.

35. Редете сложувалка

36. Играјте на латино музика

37. Направете список со работи кои сакате да ги направите откако ќе заврши ова

38. Гледајте Vikings

39. Читајте класици

40. Направете цветен аранжман

41. Направете коктел

42. Избришете ги непотребните фотографии од телефонот

43. Исчистете ги четките за шминкање

44. Научете како се врзува машна

45. Направете туторијал

46. Играјте се со вашето милениче

47. Испланирајте го следното патување

48. Направете „за“ и „против“ листа дали партнерот ве заслужува

49. Платете ги сметките

50. Понудете помош на некој на кој му е потребна.

извор: kajgana.com

Коронавирус