сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 79
home Занимливости

20 милиони луѓе се шокирани од ова бебе (ВИДЕО)

20 милиони луѓе се шокирани од ова бебе (ВИДЕО)

Мајка одлучила да објави снимка од своето дете на новата социјална мрежа ТикТок и луѓето се шокирале. Никој не може ни да претпостави колку момчето е старо, а многумина велат дека изгледа застрашувачки.

А, детето во видеото кое во рок од неколку часа стана вирално е момчето по име Гевин. Повеќе од 18 милиони луѓе го погледнале видеото на кое момчето скока врз неговиот татко. Тоа има три години, а кога се родило, имало сосема просечни димензии. Меѓутоа, оттогаш пораснало, и тоа многу. Момчето е високо повеќе од еден метар.

Неговата мајка, Кет, вели дека била шокирана од поплавата на коментари откако го објавила видеото, а била поразена од луѓето кои се згрозиле од нејзиното дете.

– Луѓето пишуваат дека им се гади, и тоа многу луѓе. И не само тоа, тие ми велат дека сум лоша мајка. Што да правам, тој е тоа што е и јас сум тоа што сум. За среќа, тешко може некој да ме навреди. Луѓето се злобни кога се на интернет затоа што се однесуваат како да имаат маска. Важно е што знам дека мојот син е весел и здрав – рекла Кат.

Таа исто така рекла дека не планира да престане да ги објавува снимките од нејзиното дете.

– Претпоставувам дека Гевин ќе ме мрази по 20 години поради тоа, но тоа е посилно од мене. Покрај тоа, има и позитивни коментари и луѓе кои уживаат во него. Зошто да не го олесниме овој кризен момент малку? – рекла Кет.

@kat.027##gav ##boom ##babypowder♬ Woah – KRYPTO9095 feat. D3Mstreet

Коронавирус