сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 40
home Занимливости

18 годишно момче замрзна во својот автомобил во Русија на температура од -50 степени целзиусови

Oсуманесет годишно момче од Русија се смрзнало во својот автомобил во областа Јакутск на крајниот руски исток.
18 годишно момче замрзна во својот автомобил во Русија на температура од -50 степени целзиусови

Mомчето заедно со уште еден свој другар кој преживеал, со автомобил се изгубиле во областа со екстремно ниска температура. Tаа изнесувала минус 50 степени целзиусови а греењето во автомобилот се расипало.

Коронавирус