сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 8
home Занимливости

15 модни правила за ниски девојки и жени

15 модни правила за ниски девојки и жени

Иако секој може да носи сè, затоа што модата е првенствено само игра, постојат комбинации кои одговараат на нашето тело, но и такви кои не се баш најдобар избор.

Ова се 15 модни совети за ниски девојки. Што треба да избегнете, а на што треба максимално да внимавате за да бидете сигурни дека ќе се чувствувате како што сакате и визуелно ќе изгледате повисоки.

– Носете црна и бела модна комбинација

– Носете високи потпетици

– Носете здолниште или панталони со висок струк

– Не ги избегнувајте макси фустаните и здолништа, тие визуелно најдобро издолжуваат

– Носете отворен грб

– Одберете соодветни фармерки со женски крој и „слим фит“ модел

– Избегнувајте ги панталоните со скратена должина до (над) глуждовите.

– Дадете им приоритет на тенките ремени, а заборавете на дебелите и оние со многу детали на нив.

– Носете темни бои

– Носете кратки фустани, но не тесни, туку лелеави (со нагласен струк)

– Избегнувајте големи чанти

– Носете вертикални риги

– Одберете вистински принт – на пример, вертикални риги или ситен цветен принт

– Избегнувајте чевли со ремчиња околу глуждот

– Должината на панталоните нека „паѓа“ покривајќи ја речиси цела висока потпетица.

 

Коронавирус