петок, 3. декември 2021. Вести денес: 3
home Технологија

Време е за нов телефон: Ако ви се случуваат овие 4 работи, залудно го носите мобилниот на сервис

Време е за нов телефон: Ако ви се случуваат овие 4 работи, залудно го носите мобилниот на сервис

Компаниите кои произведуваат мобилни телефони често го претставуваат својот нов модел, па голем број од луѓето одат во продавниците по новиот уред поради бројни причини.

Оние кои не можат да си дозволат нов телефон, стариот го носат на сервис.

Меѓутоа, доколку редовно доживувате некои од следниве работи, дефинитивно е дојдено времето да посетите некоја од продавниците наменети за тоа и да си одберете нов телефон.

-Не можете да го симнете новиот оперативен систем.

-Батеријата не може да издржи цел ден, дури ни по целосно полнење.

-На телефонот немате доволно меморија.

-Не може ништо да направите бидејќи е многу спор.

Коронавирус