петок, 17. септември 2021. Вести денес: 133
home Технологија

ВИДЕО: Ова е најмалиот телефон на светот, има една работа што сигурно ќе ви се допадне

ВИДЕО: Ова е најмалиот телефон на светот, има една работа што сигурно ќе ви се допадне

Zanco е најмалиот мобилен телефон во светот.

Дијагоналата на екранот му е 1,2 сантиметри, резолуцијата на екранот 64х32, а целосната големина 46.7 мм х 21мм.

Може да сочувате 300 контакти и 50 СМС пораки, а најдобра вест која ќе ви се допадне е што батеријата му трае цели 3 дена.

Цената изнесува 35 долари.

@lopwertThe smallest phone in the world! Thanks @amazon ##zanco ##smallestphone ##hack ##cap ##lopwert ##tiktokmademebuyit ##amazonfinds ##fyp ##foryou ##fypシ♬ original sound – Luke Cameron

Коронавирус