понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 142
home Технологија

Видео: Колку Мекларен „570S“ е навистина брз?

Видео: Колку Мекларен „570S“ е навистина брз?

Тестиран е ѕверскиот Мекларен „570S“.

Се чини дека не ви требаат моделите „720S“ или „765LT“ за да го искусите духот на Мекларен, затоа што „570S“ е повеќе од доволен да го исполни вашиот ден и да ви ја пружи потребната доза адреналин.

„570S“ развива и до 329км/ч. Поседува 3.8 литарски твин-турбо „V8“ мотор со седум брзински автоматски менувач и може да произведе 562 коњски сили.

Доволно е да го погледнете видеото за да сфатите за каков ѕвер станува збор.