петок, 9. декември 2022. Вести денес: 190
home Технологија

ВИДЕО: Холандски навивач се мајтапеше со своите соседи кои што гледале задоцнет пренос од 30 секунди од натпреварот!

ВИДЕО: Холандски навивач се мајтапеше со своите соседи кои што гледале задоцнет пренос од 30 секунди од натпреварот!

Холандски навивач си играл мајтап со своите соседи, кои што организирано во својот двор го следеле натпреварот против Австрија, но со задоцнување повеќе од околу 30 секунди.

Имено, навивачот на Холандија по име Карлос Ван Ервен, знаејќи дека соседите натпреварот го следат со задоцнет пренос од половина минута, тој заедно со своите пријатели на „себичен“ начин извикуваа како да паднал гол, притоа терајќи ги своите соседи да се радуваат на ништо.

Видеото со брзина на светлината се прошири на социјалните мрежи и предизвика бура на реакции во фудбалската јавност.

Инаку, Ван Ервен за ваквиот гест од изманипулираните соседи за возврат доби среден прст.

Qatar 2022