сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 93
home Технологија

(ВИДЕО) Елон Маск го прифати предизвикот на Форд

(ВИДЕО) Елон Маск го прифати предизвикот на Форд

Извршниот директор на „Тесла“, Илон Маск е познат по својата егоцентричност и смели тврдења посебно кога станува збор за неговите електрични возила.

Неговото последно тврдење за новиот „Кибертрак“ предизвика огромно внимание ја пошироката јавност, а предизвикот веднаш беше прифатен.

Имено, додека го најавуваше најновиот производ на Тесла, Маск на неколку пати правеше споредби со камионетот Ф-150 од производителот Форд, велејќи дека неговиот „Кибертрак“ би го победил својот ривал во тешка борба.

Натпреварот кој повеќе е за физиката на триење отколку во силата на моторот погледнете го во продолжение.

Коронавирус