недела, 19. септември 2021. Вести денес: 82
home Технологија

Ватс Ап воведува нова функција, пораките со неа исчезнуваат

Ватс Ап воведува нова функција, пораките со неа исчезнуваат

Социјалните мрежи постојано работат на заштита на приватноста на корисниците и воведуваат нови функции.

Ватс Ап денес претстави дека воведува функција која се однесува на испраќањето на видеа или фотографии.

Новата „Погледни еднаш“ функција им овозможува на корисниците да пратат видео снимка или фотографија која може да се погледнете само еднаш, по што содржината исчезнува.

 

Коронавирус