петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 193
home Технологија

Трговец со криптовалути порачува: Следниот месец ќе има експлозија на Биткоинот

Трговец со криптовалути порачува: Следниот месец ќе има експлозија на Биткоинот

Познат трговец со криптовалути предвидува дека следниот месец се очекува „експлозија“ на биткоинот.

Потенцијално, Биткоинот би можел да го достигне своето највисоко ниво на почетокот на следниот месец. Вајс тврди дека вредноста на оваа критовалута може да „експлодира“ во октомври, како и во 2013 година.

Сега Биткоинот се тргува за 44.200 долари.

Освен Биткоинот, се очекува да пораснат и многу други валути, а такви се: Етериум, АДА Кардано, Полкадот и слично.

Исто така, следниот месец работите на берзата за криптовалути зависат и од судењето на Рипл (XRP Ripple) кое ќе се одвива на 16. октомври.

Локални избори 2021