понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 66
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Технологија

Што телескопот Хабл ни открива за вселената?

Што телескопот Хабл ни открива за вселената?

Годинава НАСА прославува 30 години откако телескопот Хабл почна да ги открива тајните на вселената.

Хабл направи револуција во модерната астрономија помагајќи им на научниците да чепнат во вселенските длабочини, а воедно и на обичните лаици им приреди купишта прекрасни слики од вселената која со голо око не се гледа.

Коронавирус