понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 98
home Технологија

Повторно скок на криптовалутите: По огромниот пад, следува стабилизација на пазарот на криптовалути

Повторно скок на криптовалутите: По огромниот пад, следува стабилизација на пазарот на криптовалути

По вчерашниот пад, пазарот на крипто -валути забележа раст и во последните 24 часа е забележан пораст од 7,1 отсто.

Биткоинот порасна за 4,1 проценти во последните 24 и во моментов се тргува по цена од 43.974 долари. Меѓутоа, за една недела, оваа криптовалута загуби 8,8 проценти од својата вредност.

Итриум, исто така, го следеше трендот на раст на пазарот. Тој порасна за 7,9 проценти во последните 24 часа и во моментов вреди 3.114 долари. Падна за високи 13,4 проценти во изминатата недела.

Локални избори 2021