понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 115
home Технологија

Поглед во тјунираниот Mercedes-AMG GT R Pro

Поглед во тјунираниот Mercedes-AMG GT R Pro

Carlex Design е специјализиран за тјунирање на внатрешноста на врвните автомобили, а еден од неговите најнови проекти е Mercedes-AMG GT R Pro.

Екстериерот е фантастичен, а на каросеријата доминира темнозелена боја. Сите останати додатоци се со црна боја.

Кога станува збор за внатрешноста, на седиштата има изработено череп со крилја и цветен принт кој исто така е дел од дизајнот.

Внатрешноста ја краси зелената кожа која е иста како и бојата на каросеријата.

Mercedes-AMG GT R Pro го придвижува 4,0-литарски V8 мотор кој развива 577 коњски сили.

Ќе биде произведен во само 750 примероци од кои 170 ќе бидат испорачани во САД.

Коронавирус