вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 53
home Технологија

Пазарот на криптовалути и денес во црвено – забележан благ пад на вредноста

Пазарот на криптовалути и денес во црвено – забележан благ пад на вредноста

Пазарот на криптовалути и денес е во минус. Имено, во изминатите 24 часа загуби околу 1,6 отсто од вредноста, а капитализацијата е 2,33 трилиони долари.

Биткоинот падна за 1,7 отсто во последните 24 часа, објави веб-страницата Коингеко, а моментално се тргува по цена од 46.951 долар.

Етереум во исто време изгуби 2,6 отсто од вредноста и се проценува на околу 3.706 долари.

Коронавирус