четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 86
home Технологија

Паника во светот: ФБ и Инстаграм паднаа во исто време, еве што значи тоа

Паника во светот: ФБ и Инстаграм паднаа во исто време, еве што значи тоа

Бројни корисници ширум светот денес не може да се приклучат на своите профили на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм.

Како што наведува „Индипендент“, страните на овие социјални мрежи не беа достапни, а дел од корисниците на Фејсбук добиле известување дека сервисот не работи.

Слични ситуации имало и претходно, а истите покажале дека големиот колапс на Фејсбук и Инстаграм е предизвикан од работа на системот пред пуштање на некоја голема промена на овие социјални мрежи.

Фејсбук и Инстаграм се дел од царството на Марк Цукерберг.

Локални избори 2021