вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 130
home Технологија

Објавата за починатиот актер Бозман го урна рекордот на Твитер

Објавата за починатиот актер Бозман го урна рекордот на Твитер

Со над 6,6 милиони лајкови, овој пост стана најлајкуваниот твит во историјата на оваа платформа.

Овој твит има вкупно над 3 милиони ретвитови и коментари до овој момент.

Станува збор за последната објава на официјалниот профил на актерот Чадвик Бозман, кој почина вчера од рак на дебелото црево.

Најавата вклучува фотографија од актерот и детално објаснување за тоа што се случило, бидејќи актерот криел четири години дека се бори против ракот.

Коронавирус