недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 247
home Технологија

Новото ремек дело на Ferrari пристигнува во ноември

Новото ремек дело на Ferrari пристигнува во ноември

Во изминатите неколку месеци Ferrari тестираше мистериозни прототипи базирани на моделот La Ferrari, па се претставуваше дека се работи за наследник на спомнатиот модел, а на крај излезе дека се тестира негово специјално и лимитирано издание.

Новото ремек дело на Ferrari ќе дебитира во периодот помеѓу 16 и 22 ноември. Ова ќе се случи на патеката Мугело во Италија.

Производството на моделот ќе биде ограничено во само 300 примероци, а во ноември ќе бидат познати сите детали.

Локални избори 2021