среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 100
home Технологија

КРАЈ НА ЕДНА ЕРА: Фејсбук ја гаси една од најиграните игри

КРАЈ НА ЕДНА ЕРА: Фејсбук ја гаси една од најиграните игри

Изминатие години голем број луѓе ја играа играта Фармвил, која сега Фејсбук засекогаш ќе ја изгасне.

На официјалната Фејсбук страна на оваа игра е потврдено дека оние кои се уште ја играат, купување во апликацијата ќе може да прават до 17 ноември, а потоа играта повеќе нема да извршува плаќање.

На играчите на оваа игра им, остануваат уште три месеци уживање, а последниот ден од оваа календарска година ќе биде последен и за Фармвил.

Кон средината на оваа година, Фејсбук објави дека од 31 декември повеќе нема да ги поддржува Флеш игрите, а истиот датум Adobe целосно ќе го изгасне Флеш плеер.

Gepostet von FarmVille am Montag, 28. September 2020

 

Коронавирус