четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 90
home Технологија

Корисниците на Андроид добиваат нов мод на Јутјуб (ФОТО)

Корисниците на Андроид добиваат нов мод на Јутјуб (ФОТО)

Пред четири месеци корисниците на Епл уреди го добија популарниот дарк мод на Јутјуб, а отсега опцијата ќе биде достапна на оперативниот систем Андроид.

Овој мод е корисен за очите на корисниците кои го користат сервисот за време на ноќта, односно во сите случаи кога имате недостаток на светлина.

На Андроид уредите можете да го пронајдете дарк модот (dark theme) во секцијата „General – Settings“, а при покренување на опцијата ќе забележите како модот ја менува главната подлога у темно сива боја, додека буквите се во бела боја.

 

Коронавирус