вторник, 22. јануари 2019. Вести денес: 0
home Технологија

Јутјуб воведува нова опција- сигурно ќе ви се допадне

Јутјуб воведува нова опција- сигурно ќе ви се допадне

Платформата за споделување видео снимки Јутјуб воведува опција за препознавање на музиката во снимките, слично на популарната апликација Шазам.

Функцијата ќе биде достапна во самиот опис под видеото, а во информациите ќе стои насловот на песната, изведувачот, па дури и авторите на текстот, како и линк до официјалната страница или канал, кога тоа е можно.

Ова ќе помогне и за поголема заштита на авторските права, соопштуваат од Јутјуб.