понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 0
home Технологија

Истражување: Како изгледа кога корисник на Самсунг ќе се префрли на Ајфон?

Истражување: Како изгледа кога корисник на Самсунг ќе се префрли на Ајфон?

Резултатите од истражувањето на компанијата Стратеџи аналитикс покажуват дека дури четири од пет поранешни корисници на Самсунг се задоволни од моделот Ајфон Х, но сепак сметаат дека цената е превисока.

Иако Ајфон Х ја оправдува цената во смисла што може да замени камера, таблет, па дури и компјутер, многу компании му замеруваат на Епл заради цената која е највисока на овој уред досега.

Сепак, поранешни корисници на Самсунг, освен за цената немаат други замерки, па така, дури четворица од петмина се импресионирани од опциите кои ги нуди Ајфон Х.

Додека Стратеџи аналитикс не наведе бројка на луѓе кои својот Самсунг го замениле со Ајфон, резултатите покажуваат дека најмалку задоволни се оние во обратна ситуација, кои од Ајфон се префрлиле на Галакси С8.

Коронавирус