петок, 30. септември 2022. Вести денес: 72
Во живо

„Промените се случуваат, секогаш со народот“: Мицкоски во посета на општина Јегуновце

home Технологија

Има само 19 години, се збогати преку ноќ и порачува: Ако за 10 години не станете милионер, сами сте криви (ФОТО)

Има само 19 години, се збогати преку ноќ и порачува: Ако за 10 години не станете милионер, сами сте криви (ФОТО)

Растот на криптовалутите направи мултимилионери од некои луѓе преку ноќ. Некои од овие нови милионери се уште се на факултет или веќе се откажуваат од него поради заработката на парите.

FIAT?IS?DEAD?

A post shared by Erik Finman (@erikfinman) on

Еден од таквите крипто-богаташи е 19-годишниот Ерик Финман, кој стана милионер благодарение на високите цени на биткоин.

A post shared by Erik Finman (@erikfinman) on

Финман (19) се уште беше дете кога во биткоини вложи 1.000 долари кои ги добил од својата баба, а денеска има близу 6 милиони долари.

За разлика од повеќето други крипто-богаташи што го чекаат вистинскиот момент за кеширање на биткоините, Финман има мисија.

That hair. That face. Damn, those legs! Wow! I’m looking fine as hell today.

A post shared by Erik Finman (@erikfinman) on

-Ако не станете милионер во текот на следната деценија, тогаш самите сте виновни, порачува Ерик.

Минатата година Финман се разочара од криптовалутата и смета дека оригиналната идеја за блокчејн и криптовалути веќе не постои, оти ја надминаа измамите и политиката околу тоа дали може биткоин да биде заменет од традиционалните пари. Така одлучил тоа да го промени.

Cash so worthless compared to Bitcoin I’m sleeping on it…

A post shared by Erik Finman (@erikfinman) on

Тој сака да ги убеди биткоин милионерите да започнат со нова криптовалута.

A post shared by Erik Finman (@erikfinman) on

-Се уште верува во криптовалутите, сегогаш има успони и падови на аптот кон врвот. Најголема грешка која сега можете да ја направите е да излезете од пазарот и се да продадете поради падот, вели Ерик.

Коронавирус