сабота, 19. јануари 2019. Вести денес: 68
home Технологија

Фејсбук воведува нова опција која ќе воодушеви многумина

Фејсбук воведува нова опција која ќе воодушеви многумина

Најпопуларната социјална мрежа Фејсбук многу брзо ќе нуди опција за креирање на таен профил за запознавање.

Оваа вест ја потврди и основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг.

Имено, Цукерберг на последната прес-конференција ја споменал платформата во самиот Фејсбук и рекол дека новата алатка нема да служи само за необврзувачко запознавање, туку и за креирање за вистински врски.

Платформата ќе биде достапна за сите, а на корисниците е да одлучат дали сакаат активно да ја користат или не.

Цукерберг нагласи дека профилот ќе биде заштитен со многу сигурности аспекти.