среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 121
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Технологија

Фејсбук Месинџер воведува нова опција која ќе ги израдува корисниците

Фејсбук Месинџер воведува нова опција која ќе ги израдува корисниците

Откако оваа опција се појави на Ватс-ап, и Фејсбук Месинџер ќе ги израдува корисниците кои ќе напишат порака, па ќе посакаат да ја избришат.

Фејсбук Месинџер наскоро ќе дозволи  бришење на испратените пораки и тоа 10 минути по нивното праќање, пишува, The Verge.

За оваа опција се зборува уште од април, а тестирањето започнало кон крајот на минатиот месец.

Коронавирус