недела, 11. јуни 2023. Вести денес: 0
home Технологија

Ѕвездата со само еден твит предизвика штета од 1,3 милијарди долари

Ѕвездата со само еден твит предизвика штета од 1,3 милијарди долари

Само еден твит на ријалити ѕвездата Кајли Џенер за социјалната мрежа „Снепчет“ предизвика пад од 1,3 милијарди долари или осум отсто од вредноста на акциите на оваа компанија.

– Отвара ли некој воопшто „Снепчет“ или само јас… ова е навистина тажно, напиша на „Твитер“ полусестрата на Ким Кардашијан.

Нејзината порака се однесува на редизајнот, кој неодамна го воведе „Снепчет“, а на многу корисници не им се допадна.