петок, 5. март 2021. Вести денес: 111
home Технологија

Делумно уривање на Фејсбук, Инстаграм и Месинџер

Делумно уривање на Фејсбук, Инстаграм и Месинџер

Фејсбук, Инстаграм и Месинџер се урнаа утрово. Според „Даун детектор“, проблемите започнале околу 9 часот наутро и ги погодиле корисниците ширум Велика Британија и Европа.

Но, се чини дека најзасегнати се западна и централна Европа.

Причината за проблемите засега останува нејасна. Од оние кои пријавиле проблем, 80 отсто рекле дека не добиваат пораки, додека 20 отсто – оти не можат да се најават. (МИА)

Коронавирус