петок, 10. јули 2020. Вести денес: 7
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Технологија

Audi го претстави новиот TT 20th Anniversary Edition

Audi го претстави новиот TT 20th Anniversary Edition

По повод 20-от роденден на оригиналниот модел TT, Audi подготви посебно издание кое ќе биде понудено на пазарот во две каросериски верзии – купе и роудстер. Иако дизајнот е целосно нов, компанијата реши да задржи неколку детали кои потсетуваат на класичниот TT.

Двете каросериски верзии ќе бидат достапни во две бои, а помеѓу стандардната опрема се наоѓаат целосно кожна внатрешност, плочка со регистарски број, адекватни ознаки „TT 20 Years“ кои укажуваат на тоа дека сте еден од среќниците кои ќе дојдат до овој модел, аудиосистем Bang & Olufsen, дигитална инструментална табла и многу други работи.

 

Парламентарни избори 2020