петок, 29. јули 2022. Вести денес: 52
home Технологија

Апликација што ја отстранува шминката од фотографија

Апликација што ја отстранува шминката од фотографија

Паметните телефони и технологијата денес нудат бројни можности луѓето на своите фотографии да изгледаат поубаво и речиси совршено.

Меѓутоа, се појавија и апликации кои „ја отстрануваат“ шминката од фотографијата. Така, со смарт-програмата „Мејк-Ап“ (MakeApp) може да видиме како лицето на која било фотографија или видео изгледа без шминка.

Следат неколку примери со познати ѕвезди.

Емилија Кларк:

Одри Хепберн:

Кејт Мидлтон:

Бритни Спирс:

Коронавирус