понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 135
home Љубов и секс

Зошто Лавовите се најдобри партнери за секс?

Зошто Лавовите се најдобри партнери за секс?

Без оглед на тоа дали сте имале добро или лошо искуство со Лавовите, љубовните врски со овие луѓе се незаборавни, токму поради сексот. Тие имаат силна личност, големо его и неверојатна сексуална енергија.

Тие го очекуваат најдоброто

Играат огромна улога секаде. Сакаат да изгледат убаво, а од вас го очекуваат истото. Тоа значи дека нема да одат во кревет со било кој, туку внимателно го одбираат и долго го чекаат најдоброто. Нивното его е најмоќно во тие ситуации.

Секогаш сакаат повеќе

Не им е проблем да повторуваат. Без оглед на тоа дали станува за играње улоги, тројки или различни сексуални игри, тие сакаат повторно и повторно. Имаат огромна сексуална енергија и воопшто не им е проблем да ве задоволат. Не се срамежливи и секогаш сакаат да пробуваат нови нешта.

Нивниот став секогаш ќе ве освои

Самоуверени се и многу моќно делуваат кога ќе се појават. Не постои можност да не ве освојат, само ако го посакаат тоа. Нивната личност се чувствува од далеку. Знаат да бидат надмени, но тоа е дел од нивниот шарм.

Тие само сакаат да уживаат

Мошне успешно знаат да ги одвојат чувствата од сексот и така од нив не можете да очекувате многу драми. Тие само сакаат да уживаат и нема да се оптоваруваат со неважни работи.

Посветени се

Тие се посветени партнери и во врските и во сексот и секогаш даваат максимум за оние кои им значат. Без оглед на тоа дали станува збор за секс на брзина или долго уживање, тие се трудат навистина.