четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Љубов и секс

Знаци во првите шест месеци од врската што покажуваат дека ќе трае долго

Знаци во првите шест месеци од врската што покажуваат дека ќе трае долго

Почетокот на нова врска е секогаш возбудлив и интересен без разлика на која возраст сте.

Уште се запознавате, се трудите да ги покажете сите интересни страни на вашата личнист, се импресионирате, се изненадувате еден со друг.

Но, има одредени однесувања меѓу двајцата партнери што може да бидат показатели дека се на вистинскиот пат да изградат долга врска исполнета со љубов и разбирање.

Терапевтите за двојки укажуваат на десет знаци во првите шест месеци од врската што може да покажат дека сте направиле одличен избор на партнер и дека оваа врска има долга и убава иднина.

  1. Удобно ви е еден со друг и не ви е проблем да бидете сами без другиот
  2. Тука сте еден за друг кога си требате
  3. Искрени сте за вашето минато и претходните врски
  4. Се радувате на успесите на другиот и ги прославувате на свој начин
  5. Искрено се извинувате кога знаете дека сте погрешиле
  6. Се сослушувате еден со друг
  7. Имате слични убедувања и животни цели
  8. Се расправате на фер начин
  9. Сакате заедно да експериментирате и да пробувате нови нешта
  10. Не се потпирате на „проверени“ пози и потези во сексот.

 

Парламентарни избори 2020