недела, 5. јули 2020. Вести денес: 138
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Љубов и секс

Женски трикови на кои мажите не можат да одолеат

Женски трикови на кои мажите не можат да одолеат

Потребни се само седум секунди некому за да одлучи да ви се приближи. Да, можеби звучи чудно во денешно време но, науката тврди дека е така.

Најдобрата формула за успех во повеќето животни ситуации е да се остане природен. Иако, во некои ситуации, доколку сакате парнерот да ве забележи, не пречи да глумите и да се послужите со некој трик.

Можеби е спротивно на поговорката, но во овој случај облеката го прави човекот. Независно од тоа што е во тренд, еднобојната облека привлекува повеќе внимание. Сепак, избегнувајте комплетно црна облека, затоа што може да делува премногу сериозно. Игнорирајте го овој совет доколку носите краток, црн фустан. Никогаш не излегува од мода.

Суптилно поправање на облеката, на пример- исправање на наборите на сукњата, дава до знаење дека сакате да изгледате добро за нив. А тоа секако им годи на егото!

Голи раменици

Фустан без раменици или маица без ракави се непогрешлив избор за да привлечете внимание. Ако забележите дека ве набљудува, играјте си со рамениците и тој како хипнотизиран ќе тргне кон вас.

Самодовербата е секси, но немојте претерано да ги држите рацете на вашата половина. На тој начин изгледате сериозно.

Благо спуштената брада и погледот усмерен нагоре привлекуваат внимание. Кога станува збор за говорот на телото, важно е да не ги прекрстувате рацете додека седите, за да не помисли дека сакате да бидете на некое друго место.

 

Парламентарни избори 2020